Вівторок, 21.11.2017, 15:07

Група № 4 «Пролісок» (ранній вік)

Ми перші квіточки весни,

Ми проліски гарненькі.

Найменші діточки в садку,

І жваві й чепурненькі!

З дітьми працюють вихователі:

Паладенко Катерина Олександрівна

..

Рябуха Марина Володимирівна

.

Помічник вихователя

Плахотнюк Людмила Володимирівна

Консультація для батьків

«Роль іграшки для дітей раннього дошкільного віку»

Магазини дитячих іграшок рясніють розмаїттям різних яскравих іграшок. І саме іграшки для дітей раннього дошкільного року представлені зараз досить широким асортиментом, і якщо спробувати скупити все запропоноване, то, швидше за все, розмір нашого гаманця просто не дозволить.

Давайте докладно зупинимося, якими іграшками повинні грати наші малюки.

Від двох до трьох років дитина стає більш самостійною і вмілим. Тепер для всебічного розвитку необхідні різні види іграшок: кеглі, великі надувні іграшки, візочки, машини великих і маленьких розмірів, м'ячі різні за розміром. З такими іграшками дитина вчиться орієнтуватися в просторі, рухи їх стають більш координованими, спритними. Так само залишаються кубики, вкладиші, матрьошки, але вже більш складні, які іграшки малюк міг би розібрати і потім скласти.

І ось настав час іти в дитячий сад, тут свої вимоги до підбору іграшок, адже всі ми знаємо, що з гарною іграшкою дитина грає тривало і активно.

У розпорядженні дітей раннього дошкільного віку постійно повинні бути такі іграшки:

- іграшки-каталки (на паличці і з мотузкою), які іграшки будуть заводитися ключем;

- пірамідки різних розмірів від великої до маленької;

- матрьошки 3-4 місцеві;

- формочки вкладиші;

- конструктор «Лего»;

- гумові іграшки в асортименті що зображують тварин;

- велика мозаїка;

- звучні іграшки (бубни, брязкальця, музичні інструменти);

- ляльки різних видів великі і маленькі;

- машини різних розмірів;

- м'ячі різних розмірів;

- дитячий посуд в асортименті;

- ванночки з пупсами

Звичайно, щоб все це мати, потрібні кошти, але інколи можна проявити фантазію і зробити щось своїми руками. Наприклад: зробіть  намиста для нанизування (з кришок з 1,5 літрових пляшок випаліть  всередині  дірочку) і дітки із задоволенням будуть гратися, нанизуючи їх на стрічки і при цьому розвиваючись.

Хочеться в кінці сказати, що шановні дорослі для наших дітей все ж більш важливо не кількість іграшок, а їх різноманітність. І давайте будемо правильно вибирати іграшки, а не збирати їх для колекції. Якщо вам доводиться тривалий час стояти на зупинці в очікуванні транспорту, пограйте у «Фігури». Попросіть дитину показ як стояв би на зупинці зайчик. Нехай стане у характерну для зайчика позу, потім трішки пострибає. Це не тільки пожвавить очікування а й допоможе дитині реалізувати потребу в рухах.